پرسش و پاسخ

جدول دقیق روزهای قمر در عقرب برای سال 1397 – روش دفع نحوست با انجام دعای حوقله سبعه

جدول ایام قمر در عقرب برای سال 1397

پرسش و پاسخ
جدول دقیق روزهای قمر در عقرب برای سال 1397 – روش دفع نحوست با انجام دعای حوقله سبعه

قبلا مطالبی در مورد قمر در عقرب و چیستی آن و همچنین روش دفع نحوست با انجام دعای حوقله سبعه در این ایام ذکر شده است.

برخی از مفاهیم اصلی پیرامون قمر در عقرب عبارتند از : صور فلکی ، بروج دوازده گانه ، دایره البروج  (مسیر حرکت شمس در کره سماوی را دایره البروج گویند ) و حرکت تقدیمی.

قمر در عقرب به زبان ساده یعنی قرار گرفتن کره ماه در برابر صورت فلکی عقرب (برای اشخاصی که در روی زمین قرار دارند).

در ایام قمر در عقرب بهتر است که امورات مهمی مثل ازدواج و مسافرت و کارهای مهم تجاری و از این قبیل انجام نگردد.

در مورد حرکت تقدیمی به زبان ساده باید گفت که حرکت زمین در مدار خود تحت تاثیر جاذبه هایی از خورشید و ماه است که موجب تاثیراتی بر این حرکت خواهند شد. باید یادآوری شود که طول دوره حرکت تقدیمی حدودا ۲۵۰۰۰ هزار سال است .

واقع مطلب این است که با گذشت زمانهای طولانی تطبیق میان بروج نجومی با صور فلکی دستخوش تغییراتی خواهد گردید که این همان تاثیر حرکت تقدیمی است.

 

جدول ایام قمر در عقرب سال 13۹۷ هجری شمسی در اینجا ذکر میشود :

پرسش و پاسخ

جدول ایام قمر در عقرب برای سال 1397

جدول و محاسبه ایام قمر در عقرب سال ۹۷, روزهای قمر در عقرب سال۹۷ , قمر در عقرب سال ۹۷جدول , ایام قمر در عقرب ۹۷بهمراه جدول , جدول روزهای قمر در عقرب ۹۷,  ساعات قمر در عقرب سال ۹۷, روزها و ساعات نحس ۹۷, روزهای نحس قمر در عقرب ۹۷, قمر در عقرب ۹۷ ایام   , روز و ساعت قمر در عقرب ۹۷, قمر در عقرب چیست , معنی قمر در عقرب , نحوست قمر در عقرب , قمر در عقرب برای سال ۹۷, جدول قمر در عقرب برای سال ۹۷

*******************************************************

قمر در عقرب چیست ؟ در روزهای قمر در عقرب چه کارهایی نباید انجام داد ؟

پرسش و پاسخ
قمر در عقرب چیست ؟ در روزهای قمر در عقرب چه کارهایی نباید انجام داد ؟

در این پست از سایت بزرگ اذکار و ادعیه قرانی اهنوس ohnoos قمر در عقرب چیست ؟ در روزهای قمر در عقرب چه کارهایی نباید انجام داد ؟ را برای شما سروران عزیز و گرامی قرار دادیم . امیدواریم مشکل گشای شما عزیزان باشد . التماس دعا

قمر در عقرب به چه معناست ؟

قمر در عقرب به این معنی می باشد که برای کسانی که درزمین زندگی می کنند،کره ماه مساوی صورت فلکى عقرب‌‌ واقع گردیده است

ماه در مدت یک سـال قمری، که حدود 29.5 روز می باشد،یک بار بطور کلی دور زمین دور می خورد!

که به دوازده بخـش تقسیم بندی شده است و ساختمان های بلندیهم برای هر کدام از این دوازده صورت فلکی گزینش شده است؛در ادامه با روزهای قمر در عقرب 97 بیشتر آشنا می شوید.

حمل، ثور، جوزاء، سنبله، میزان،قوس، حوت، دلو، جدی. سرطان، اسد،عقرب. قمر در عقرب به مدت دو و نیم روز است،ولی با دقت به این که در روایات عبارت “قمر در عقرب” آمده و معیـن نگردیده که آیا منظور قمر موقعی فلکی عقرب می باشد یا اینکه قمر در برج عقرب می باشد؟

از این رو مناسـب تر می باشدمراعات احتیاط شود و 2 روز به آن اضافه شود و به طور کلی 4 روز و نیم محاسبه نمود،اما ایام قمر در عقرب در هر سـال گوناگون می باشد و می بایست هر سـاله اندازه گیری گردند.

روزهای قمر در عقرب 97

بر اساس روایات و همچنین یافته های علمی و نجومی ؛ برقراری عقد ازدواج ،سفر کردن ،اقدام برای بچه دار شدن ،شروع کسب و کار جدید ،حجامت ،تعیین و تغییر نام ، گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بطور کلی انجام هر یک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمر در عقرب از دید بسیاری از اهل علم ناپسند و گاها با اکراه بیان شده است.

شاید علت دقیق این مسئله هنوز کشف نشده باشد و عده ای نیز این را خرافات بدانند، اما در هر صورت انجام ندادن این اعمال در این روزها ممکن است جلو ضرر و دلهره های بعدی را گرفته و خوش یمنی را برای ما به ارمغان بیاورد.

ماه در ایامی خاص با توجه به حرکتش نسبت به زمین، آثاری وضعی بر روی زمین می گذاردآثاری که سبب جزر و مد آب دریا و اقیانوس ها و همچنین تاثیراتی بر جسم انسان می شود.در روایات از اقدام برای انعقاد نطفه و هر کار مهمی در این ایام به صورت جدی نهی شده است .

مُحَمَّدِ بْنِ حُمْرَانَ عَنْ أَبِیهِ عَنْ الإمام الصادق ( علیه السلام ) قَالَ : ” مَنْ سَافَرَ أَوْ تَزَوَّجَ وَ الْقَمَرُ فِی الْعَقْرَبِ لَمْ یَرَ الْحُسْنَى “

کافی ج8-ص275/المحاسن ج2ص347/ من لایحضره الفقیه، ج 2 ص 267/الوافی ج12 ص354/سائل الشیعه، ج 11 ص ۳۶۷ ؛ بحارالانوار، ج 100 ص268. کسی که سفر کند و یا ازدواج نماید در حالیکه قمردر عقرب باشد خوشی و خوبی نمی بیند .

نحوه محاسبه قمر در عقرب به چه صورت انجام میپذیرد؟

برای فهم زمان قمر در عقرب نیاز به محاسبات دقیق نجومی هستکه ما با دقت آن را برای شما آماده کرده ایم. البته خوب است که یک یا دو روز هم احتیاط در قبل و بعد این ایام داشته باشیم.

فرض کنید امروز 2 مهر مصادف با 15 شوال است.

1- روزها را یک واحد اضافه کنید (روز شمسی برابر 3 و روز قمری برابر 16)

2- روز قمری را در عدد 12.2 ضرب کنید و حاصل را با روز شمسی جمع کنید.

3- حاصل جمع را بر عدد 30 تقسیم کنید.

4- حاصل تقسیم را با عدد برج شمسی (مهر=7) جمع کنید.

5– اگر عدد بدست آمده بیشتر از 12 باشد منهای 12 کنید.

عددی که نهایتاً بدست می آید تعیین کننده موضع ماه در برجهای دوازده گانه است.اگر این عدد برابر 8 باشد نشان دهنده زمان قمر در عقرب است.

بنابراین با توجه به مطالبی که ذکر شد می توان چنین نتیجه گرفت که موضوع قمر در عقرب امری استحقیقی و واقعی ؛ و تاثیرات آن در زندگی بشر قطعی و مسلم است چنانکه علمای دینی بر طبق آن فتوا نیز داده اندو بهتر این است که در این ایام از کارهای مهمی که در صدر کلام ذکر شد پرهیز شودلکن صدقه و خواندن آیه الکرسی در دفع نحوست این ایام بسیار مفید می باشد.

قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم)و یا از امتداد برج فلکی عقرب است که هر ماه قمری یک بار رخ می‌دهد و معمولا دو تا سه روز طول می‌کشد.در ستاره‌بینی از قدیم آمیخته به بعضی باورهای خرافی، پدیدهٔ قمر در عقرب نشان از واقعه‌ای شوم دانسته می‌شده‌است.

جالب است با معنی لغوی قمر در عقرب نیز اشنایی داشته باشید قمر در عقرب در معنای فارسیخود به روز نحس یا روزی که شگون نداشته باشه و روزی که انجام اعمالی که گفته شدهپرهیز شود . ( قمردرعقرب ) The moons in scorpion

در حکایتی امام صادق (علیه السلام) گفته است:«هر شخصی در زمانـی که قمر در عقرب باشد به مسافرت برود یا تزویج کند، خیری نخواهد دید.

قمر در عقرب به این معنا است که برای ساکنین زمین ، کره ماه برابر صورت فلکى عقرب‌‌ واقع شده است ،ماه (قمر) در طول یک ماه قمری ، که حدود 29.5 روز است ، یکبار به طور کامل دور زمین می چرخد!

که به دوازده قسمت تقسیم شده و برج هایی نیز برای هر یک از این دوازده صورت فلکی انتخاب شده ؛حمل، ثور، جوزاء، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، حوت، دلو، جدی.

بر اساس روایات و نیز علم نجوم و اخترشناسی ؛خواندن عقد ازدواج ،مسافرت ،اقدام برای بچه دار شدن ،افتتاح کار و کسب و تجارت ،حجامت ،تعیین و تغییر نام ، گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بطور کلی انجام هریک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمر در عقرب هم از نظر علماء دینیو هم از نظر منجّمین توصیه نمیگردد بلکه علما فتوی به کراهت اعمال بالا در ایام قمر در عقرب داده اند.

در روزهای قمر در عقرب 1397 بایستی از انجام کارهای اساسی مثل خرید خواستگاری،ازدواج، سفر نقل و انتقال منزل و … خودداری نمود.

‏محمد بن حمران از امام صادق علیه السّلام روایت مى ‏کند که فرمود:هر کــه به هنگام قمـــر در عقرب سفر یا ازدواج کنـد روى نیکى نبیند.بهشت کافى / ترجمه روضه کافى ؛ ص 325

بازنشر : سایت اهنوس (مرجع کامل اذکار و ادعیه قرآنی و مجرب)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 4 =

بستن
بستن