ادعيه و اذكاردعا و ختم مجربدعای رفع مشکلاتدعای کارگشایی

دعا برای در امان ماندن از شر مردم

دعای محفوظ ماندن و در امان ماندن از شر آزار و اذت مردم در سایت اهنوس

دعایی که در این لحظه از سایت اهنوس قرار دادیم دعا برای در امان ماندن از شر مردم می باشد . این دعا برای محفوظ ماندن و در امان ماندن از شر آزار و اذیت مردم بسیار موثر و مجرب می باشد . علاوه بر دعا احادیث و روایات قرآنی درباره دفع شر و آزار و اذیت دشمنان را نیز در این مطلب قرار دادیم .

ادعيه و اذكار دعا و ختم مجرب دعای رفع مشکلات دعای کارگشایی

دعا برای در امان ماندن از شر مردم,دعای رفع شر مردم,دعای حفظ از شر مردم,دعای محفوظ ماندن از شر و بدی مردم,دعای ایمن ماندن از شر و آزار مردم

دعا برای در امان ماندن از شر مردم

آموزه‌های دینی به مؤمنان سفارش می‌کند که ابتدا در رویکردی پیشگیرانه، رفتار خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که انگیزه و یا زمینه آزار و اذیت را برای دیگران فراهم نیاورید.

به عنوان نمونه انسان می‌تواند با زبان نرم و ملایم بسیاری از افراد را به خود جذب کرده و خود را از آسیب دیگران را دور نماید.

امام باقر (ع) در این باره می‌فرماید:

«ان هذا اللسان مفتاح کل خیر و شر فینبغی للمؤمن ان یختم علی لسانه کما یختم علی ذهبه و فضته فان رسول الله قال رحم الله مؤمنا امسک لسانه من کل شر فان ذلک صدقة منه علی نفسه ثم قال (ع) لا یسلم احد من الذنوب حتی یخزن لسانه

زبان کلید هر خیر و شری است، سزاوار است که مؤمن زبان را مانند صندوق سیم و زر قفل کند.

پیامبر (ص) فرمود: خدا بر آن مؤمن رحمت آرد که زبان را از هر شری نگه دارد. این صدقه‌ای است که به خود می‌دهد».

دعاهای ماثور

بنابر این قبل از هر چیز، عمل کرد خود انسان می‌تواند بهترین محافظ وی در برابر دیگران باشد.

اما در عین حال برای در امان ماندن از شر افرادی که این روش در آنان تاثیرگذار نیست، با هر دعایی می‌توان از خداوند خواست که او را از اذیت و آزار دیگران محافظت کند؛ و دعاهای ماثوری نیز در این زمینه وجود دارد:

امام باقر (ع) فرمود :

آیا می‌خواهید شما را از چیزی آگاه کنم که با انجام آن سلطان و شیطان از شما دور شوند؟! ابو حمزه گفت: بفرمایید تا انجامش دهیم.

امام فرمود:

روز را با صدقه دادن آغاز کنید، که صدقه روی ابلیس را سیاه می‌نماید و شر آن روز سلطان ستم‌گر را بر شما بی اثر می‌کند.

بر شما باد به دوستی و محبت در راه خدا و همکاری در اعمال شایسته، که آن ریشه سلطان و شیطان را قطع می‌کند.

در آمرزش خواهی (استغفار) سماجت کنید و اصرار ورزید؛ چرا که استغفار موجب محو گناهان می‌شود.

امام سجاد (ع) در دعایی این گونه می‌فرماید:

«و اعذنی و ذریتی من الشیطان الرجیم، و من شر السامة و الهامة و العامة و اللامة، و من شر کل شیطان مرید، و من شر کل سلطان عنید، و من شر کل مترف حفید، و من شر کل ضعیف و شدید، و من شر کل شریف و وضیع، و من شر کل صغیر و کبیر، و من شر کل قریب و بعید، و من شر کل من نصب لرسولک و لاهل بیته حربا من الجن و الانس، و من شر کل دابة انت آخذ بناصیتها؛

خدایا، مرا و ذریه‌ام را از شیطان رجیم در پناه خود قرار ده و از آسیب هر گزنده زهر دارنده، هر بیم و هراس و بلا و چشم زخم در امان دار؛ از شر هر شیطان سرکش و هر پادشاه ستم گر کینه توز؛ هر خدمت گذار غرق در ناز و نعمت؛ هر ناتوان و نیرومند؛ هر بلند پایه و فرومایه؛ هر خرد و کلان، هر نزدیک و دور و هر کس که علیه رسول تو و اهل بیتش به جنگ برخاسته، از جن و انس؛ و هر جنبنده‌ای که زمامش به دست قدرت تو است، پناه ده. »

صباح حذاء می‌گوید امام موسی بن جعفر (ع) به من فرمود:

‌ای صباح، هر گاه مردی از شما آهنگ سفر کرد، بر در خانه‌اش روی خود را به سمت آن جایی کند که می‌خواهد برود. بعد سوره حمد ، معوذتین یعنی دو سوره «قل اعوذ برب الناس» و «قل اعوذ برب الفلق»، سوره «قل هو الله احد» و آیة الکرسی را از پیش رو، سمت راست و چپش بخواند.

بعد از آن بگوید:

«اللهم احفظنی و احفظ ما معی و سلمنی و سلم ما معی و بلغنی و بلغ ما معی ببلاغک الحسن الجمیل

خدایا مرا و همراهانم را حفظ کن و سلامت دار و ما را به بهترین نحو به مقصد برسان.
هر گاه چنین کند، خداوند او را و هر کس و هر چه همراه او است حفظ می‌کند، و او همراهانش را سالم به مقصد می‌رساند. آیا دیده‌ای که مرد خودش محفوظ بماند ولی آنچه با او است حفظ نشود؟ خودش به مقصد برسد، ولی آنچه با او است به مقصد نرسد؟ و خودش سالم بماند ولی آنچه با او است سالم نماند

**********************************************

منبع : سایت اهنوس (مرجع اذکار و ادعیه قرانی)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن